مدیرعامل ایران‌ایر از تلاش یاتا برای خدمات‌دهی مجدد به ایران‌ایر خبر داد و درباره ورود هواپیماهای ATR گفت: در صورت تامین مالی، امسال 4 فروند ATR وارد کشور می‌شود.

مدیرعامل ایران‌ایر از تلاش یاتا برای خدمات‌دهی مجدد به ایران‌ایر خبر داد و درباره ورود هواپیماهای ATR گفت: در صورت تامین مالی، امسال 4 فروند ATR وارد کشور می‌شود. فرهاد پرورش امروز (30 فروردین) در حاشیه دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر حمل و نقل فرانسه در جمع خبرنگاران، گفت: امروز ایران‌ایر و ایرفرانس سند همکاری امضا کردند.

وی با بیان اینکه در گذشته با ایرفرانس همکاری‌های فنی و بازرگانی داشتیم گفت: به واسطه فشارهای دولت آمریکا و تحریم‌های حمل و نقل هوایی ایران، ایرفرانس مثل بسیاری از شرکت‌های دیگر مجبور به قطع همکاری با ما شد.

پرورش با تاکید بر اینکه پس از برجام، ایرفرانس مجوزهای لازم را اخذ و جلسات متعددی با ما داشت، گفت: تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا شد، به نوعی بازگشت به گذشته است و همکاری‌ها در بخش‌های فنی و تعمیر و قطعات، انتقال تکنولوژی و آموزش تکرار می‌شود.

وی افزود: بین هما و ایرفرانس از گذشته سیستم مشترکی وجود داشت که پس از تحریم حمل و نقل هوایی ایران، ما از این سیستم حذف شدیم. اما یاتا هم‌اکنون تلاش می کند که سیستم فروش بلیت مسافر، بارنامه بار را برای ایران‌ایر فعال کند.

پرورش تصریح کرد: در سال 2010 که از سوی یاتا تحریم شدیم، ایران‌ایر با 120 شرکت هواپیمایی دنیا ارتباط اینترلاین داشت‌ یعنی با همدیگر بلیت می‌فروختیم.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون با 80 درصد ایرلاین‌های دنیا شرایط فروش بلیت مشترک را فعال کردیم، گفت: برخی از شرکت‌ها نگران تحریم بودند که پس از برجام، این شرایط با آنها نیز برقرار می شود.

این مقام مسئول در ادامه از پیگیری قرارداد هواپیماهای ATR خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی و در صورتیکه مسائل فاینانس آن ها حل شود، امسال چهار فروند وارد کشور می‌شود.

وی درباره وضعیت تامین سوخت هواپیماهای ایران‌ایر در فرودگاه های جهان گفت: 98 درصد مشکلات تامین سوخت هواپیماهای ایران‌ایر حل شده و تنها در 3 ایستگاه عملیاتی مشکلاتی وجود دارد، علت هم این است که ما هنوز با شرکت‌های ارائه دهنده سوخت به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.

iranair

 

sidebanner

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software