مدیرکل فرودگاه مهرآباد تهران گفت: در صورتی که تفاهم‌نامه با شرکت ایتالیایی به انعقاد قرارداد منجر شود، ترمینال اصلی فرودگاه مهرآباد در سه سال ساخته خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد تهران گفت: در صورتی که تفاهم‌نامه با شرکت ایتالیایی به انعقاد قرارداد منجر شود، ترمینال اصلی فرودگاه مهرآباد در سه سال ساخته خواهد شد.به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ علی رستمی با تاکید بر ثبت ملی ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد گفت: با منتفی شدن موضوع انتقال، هم اینک برنامه‌ریزی برای ساماندهی در دو بخش پروازی و فرودگاهی در اداره کل فرودگاه مهرآباد آغاز شده است.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در پنج سال آینده فرودگاه مهرآباد را به فرودگاه VIP تبدیل خواهیم کرد تا در صورت لزوم تعدادی از پروازهای مهم خارجی در این فرودگاه به زمین بنشینند.

رستمی به امضای تفاهم‌نامه میان شرکت فرودگاه‌ها و یک شرکت ایتالیایی برای توسعه فرودگاه مهرآباد اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، ترمینال اصلی فرودگاه مهرآباد در فضایی بالغ بر 80 هزار مترمربع توسعه خواهد یافت که این میزان تا 120 هزار مترمربع نیز قابل افزایش است.

به گفته رستمی در صورتی که تفاهم‌نامه با شرکت ایتالیایی به انعقاد قرارداد منجر شود، ترمینال اصلی فرودگاه مهرآباد با مشخصات یاد شده طی سه سال ساخته خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در ادامه به پروژه نوسازی باند 29 راست این فرودگاه اشاره کرد و گفت: بنابر تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها، این پروژه باید در پایان شش ماه نخست امسال پایان یابد و باند مورد نظر با همه امکانات جانبی برای بهره برداری مجدد آماده شود.

رستمی افزود: با اتمام پروژه نوسازی باند 29 راست فرودگاه، برنامه ریزی برای اجرای طرح بهسازی باند 29 چپ آغاز خواهد شد.

بنابر اعلام رسانه‌های جمعی؛ اخیرا شهرداری تهران با مطرح کردن اینکه فرودگاه مهرآباد و راه‌آهن تهران موجب آلودگی پایتخت می‌شوند، خواستار جمع‌آوری این دو مرکز حساس و اساسی حمل‌ونقل کشور و انتقال آن به خارج از شهر تهران شده بود که با مخالفت افکار عمومی مواجه شد.

علی رستمی در بخش دیگری از این گفتگو با اعلام عملکرد پروازی فرودگاه مهرآباد درسال 94 تصریح کرد: این فرودگاه با دارا بودن یک باند در سال 94 موفق به جابه‌جایی 14 میلیون مسافر شد که این میزان جابه‌جایی در مقایسه با پارسال 20 درصد افزایش نشان می دهد.

رستمی پیش‌بینی کرد؛ پروازهای این فرودگاه طی سال جاری 10 درصد افزایش یابد.

1056

 

sidebanner

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software