«جوایز فرودگاه‌های جهان» که معتبرترین جایزه در صنعت هواپیمایی است و یک معیار جهانی از برتری فرودگاه‌ها محسوب می‌شود، 10 فرودگاه برتر جهان را معرفی کرده است. این گزارش براساس نظرسنجی درباره میزان رضایت مسافران در سراسر جهان تهیه می‌شود. در گزارش سال 2016 ده فرودگاه برتر جهان به این قرار هستند:

«جوایز فرودگاه‌های جهان» که معتبرترین جایزه در صنعت هواپیمایی است و یک معیار جهانی از برتری فرودگاه‌ها محسوب می‌شود، 10 فرودگاه برتر جهان را معرفی کرده است. این گزارش براساس نظرسنجی درباره میزان رضایت مسافران در سراسر جهان تهیه می‌شود. در گزارش سال 2016 ده فرودگاه برتر جهان به این قرار هستند:

1. فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور:

Aerial view of Singapore Changi Airport and Changi Air Base 20110523

 

این فرودگاه مسافران را به بیش از 200 مقصد در سراسر جهان مرتبط می‌کند. در این فرودگاه سالانه 54 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود. این فرودگاه برای چهارمین سال متوالی به‌عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است.


2. فرودگاه بین‌المللی اینچئون:

4049715818 138c84cc4d o

 

این فرودگاه بزرگ‌ترین فرودگاه کره‌جنوبی و یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است. این فرودگاه پیشتر عنوان فرودگاه سال را توسط جوایز فرودگاه‌های جهان به‌دست آورده بود. در این فرودگاه سالانه 7/ 41 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


3. فرودگاه مونیخ:

munich airport

 

این فرودگاه دومین فرودگاه پر رفت و آمد آلمان و قطب ثانویه خطوط هواپیمایی لوفت‌هانزا است. این فرودگاه با تمام مقاصد جهان در ارتباط است. فرودگاه مونیخ دارای 150 فروشگاه و 50 مکان برای خوردن و آشامیدن است و همچون یک مرکز شهر است. در این فرودگاه سالانه 7/ 38 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


4. فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو:

nb20111111a3a

 

فرودگاه هاندا دارای ترمینال‌های داخلی و بین‌المللی است و نقش مهمی در پیشرفت ژاپن به‌عنوان یک کشور گردشگر محور دارد. در این فرودگاه سالانه 8/ 72 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


5. فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ:

Hong Kong International Airport.21

 

این فرودگاه بیش از 100 خط هواپیمایی را به حدود 180 مقصد در سراسر جهان مرتبط می‌کند. از این میزان 44 مقصد مربوط به سرزمین اصلی چین است. این فرودگاه نیز پیشتر عنوان فرودگاه سال را توسط جوایز فرودگاه‌های جهان به‌دست آورده است. در این فرودگاه سالانه 1/ 63 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


6. فرودگاه بین‌المللی مرکزی ژاپن:

centrair

 

در سال 2014، 8/ 9 میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابه‌جا شد. این فرودگاه درصد ترافیک داخلی بالایی دارد و به برخی از شهرهای آسیایی مانند بانکوک و سنگاپور پرواز دارد. سالانه 8/ 9 میلیون مسافر در این فرودگاه جابه‌جا می‌شود.


7. فرودگاه زوریخ:

Flughafen airport zurich

 

این فرودگاه بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی سوئیس و مقر اصلی خطوط هواپیمایی سوئیس اینترنشنال است. در این فرودگاه سالانه 5/ 25 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


8. فرودگاه هیترو لندن:

Heathrow AirpotTerminal Image

این فرودگاه به لحاظ ترافیک مسافر شلوغ‌ترین فرودگاه در بریتانیا و اروپاست و پیشتر شلوغ‌ترین فرودگاه برای مسافران بین‌المللی بود، اما به تازگی این عنوان را به فرودگاه دبی واگذار کرده است. در این فرودگاه سالانه 4/ 73 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


9. فرودگاه بین‌المللی کانسای:

nn20130620a3a

این فرودگاه در یک جزیره مصنوعی در خلیج اوزاکا ساخته شده است. این فرودگاه نخستین فرودگاه بین‌المللی کم هزینه در ژاپن است. سالانه در این فرودگاه 20 میلیون مسافر جابه‌جا می‌شود.


10. فرودگاه بین‌المللی حمد:

Optimized Aerial view of the HIA

این فرودگاه یک فرودگاه بین‌المللی در دوحه قطر است. این فرودگاه می‌تواند سالانه 30 میلیون مسافر را جابه‌جا کند و از نظر معماری قابل‌توجه‌ترین مجموعه ترمینالی و لوکس‌ترین فرودگاه جهان است.

 

sidebanner

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software