با برترین فرودگاه جهان، فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپورآشنا شوید. این فرودگاه دارای حمل و نقلی خوب به سراسر سنگاپور است و هر گونه امکاناتی را فکرش را بکنید که برای حضور در یک فرودگاه برای شما لازم است را در اختیارتان می گذارد. این فرودگاه امسال هم عنوان برترین فرودگاه جهان رو کسب کرد

 

با برترین فرودگاه جهان، فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپورآشنا شوید. این فرودگاه دارای حمل و نقلی خوب به سراسر سنگاپور است و هر گونه امکاناتی را فکرش را بکنید که برای حضور در یک فرودگاه برای شما لازم است را در اختیارتان می گذارد. این فرودگاه امسال هم عنوان برترین فرودگاه جهان رو کسب کرد

 

 

در یک کلام، فرودگاهی با استانداردهای بسیار بالا. در جهان فرودگاه های بسیار خوبی وجود دارد اما چه عواملی باعث می شود که یک فرودگاه در دو سال متوالی یعنی در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به عنوان بهترین فرودگاه آن هم در سطح جهان شناخته شود؟ در ادامه با ما باشید تا پاسخ این سوال را دریابید. فرودگاه چانگی سنگاپور در لبه ی شرقی این جزیره قرار گرفته و همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم، حمل و نقل خوبی به تمامی نقاط شهر سنگاپور دارد. این فرودگاه بهترین فرودگاه جهان است که به عنوان بهترین پل ارتباطی بین اروپا و استرالیا نیز شناخته شده است. همچنین نقش مهم و پر رنگ این فرودگاه در ارتباط با قسمت جنوب شرق آسیا را نیز نباید دست کم گرفت. جالب است بدانید که فرودگاه چانگی هیچ پرواز داخلی ندارد و تمامی پرواز هایی که در این فرودگاه به زمین می نشینند و یا پرواز می کنند، همگی بین المللی هستند.

علت آن را می دانید؟ ما به شما می گوییم. جواب این سوال بسیار ساده است، این فرودگاه پرواز داخلی ندارد زیرا سنگاپور بسیار کوچک است! به همین سادگی. این نکته را بد نیست بدانید که فرودگاه چانگی، کاربری نظامی هم دارد و تنها فرودگاهی که در سنگاپور از این قائده مستثنی است، فرودگاه Seletar است. این فرودگاه در سال ۱۹۸۱ ساخته شده است و تحت نظارت شرکت هواپیمایی سنگاپور و شرکت تابعه ی سیک ایر(SilkAir)، اداره می شود. دراین فرودگاه پرواز های کم هزینه هم انجام می شود و از این نظر می توان گفت که چانگی بسیار مورد علاقه ی این گونه ایرلاین ها است.

نام فرودگاه بین المللی چانگی: Singapore Changi Airport

کد یاتا: SIN

کد ایکائو: WSSS

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی چانگیwww.changiairport.com

 

نوع فرودگاه: همگانی و نظامی

فاصله تا مرکز شهر سنگاپور: ۲۵ کیلومتر

ارتفاع از دریا: ۷ متر

ترمینال: ۴ پایانه

 

ترمینال های فرودگاه بین المللی چانگی

فرودگاه چانگی دارای ۴ ترمینال است که از ۱ تا ۴ نام گذاری شده اند. در ادامه به اختصار، وظایف هر کدام از این ترمینال ها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

ترمینال شماره ی ۱: معمولا پرواز های کم هزینه و ارزان از این ترمینال انجام می شود. اما در ترمینال ۲ و ۳ هم پروازهای ارزان قیمت انجام می گیرد اما مرکزشان در ترمینال شناره ۱ است.

ترمینال شماره ۲: اکثر پرواز ها در ترمینال شماره ی ۲ انجام می شود. اگر روزی مسیرتان به سنگاپور افتاد و خواستید به چانگی بروید، مسیرتان را به راننده ای که شما را می رساند بگویید، آن ها می دانند شما را کدام ترمینال پیاده کنند. می توانید با استفاده از سیستم های اطلاع رسانی فرودگاه به صورت آنلاین از ترمینال خود و یا آخرین اتفاقات و اخبار نیز با خبر شوید. در این ترمینال ایر ایندیا اکسپرس، نیپون ایرویز، اتحاد، ایندیگو، لائوس، لاکی ایر و بسیاری دیگر از خطوط هوایی فعالیت می کنند.

ترمینال شماره ی ۳: در این ترمینال خطوط هواپیمایی چون: نیوزیلند، آیسانا، خطوط هوایی چین، چین شرقی، اتیوپیایی، لایون ایر، خطوط هوایی ملی میانمار، هواپیمایی قطر، عربستان، چین، تایوان، کره، ژاپن، هند، استرالیا، نیوزیلند، اروپا، آمریکا، امارات متحده عربی و آفریقای جنوبی و بعضی دیگر از هواپیمایی ها پرواز می کنند. برای هر ۳ ترمینال شما ره ی ۱، ۲ و ۳ هم درگاهی مشترک وجود دارد که به هم متصل است. البته مسافران می توانند از اتوبوس های اسکای ترک(Sky track)هم استفاده کنند.

ترمینال شماره ی ۴: در این ترمینال ایر آسیا گروپ، کاتای پسفیک، چبو پاسفیک ایر، اسپرینگ ایر ویز و خطوط هوایی ویتنام و کره، پرواز های خود را انجام می دهند. برای رفتن به ترمینال شماره ی ۴ می توانید از سرویس اتوبوسی های رایگان شاتل بهره مند شوید. از تمامی ترمینال ها می توانید به راحتی به ترمینال دیگری با این اتوبوس ها بروید. ترمینال شماره ی ۴ در جنوبی ترین قسمت فرودگاه واقع شده و هیچ درگاه مستقیمی با دیگر ترمینال ها ندارد. ترمینال شماره ی ۴، از سرویس اتوبوس های اسکای ترین بهره نمی برد.

 

 

sidebanner

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software