«لوفت‌هانزا» شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد شناخته می‌شود در عین‌ حال شرکت «کی‌ال‌ام» قدیمی‌ترین ایرلاین‌ جهان و شرکت هواپیمایی «پاسیفیک هنگ‌کنگ» به‌عنوان ایمن‌ترین ایرلاین در دنیا مطرح هستند.

«لوفت‌هانزا» شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد شناخته می‌شود در عین‌ حال شرکت «کی‌ال‌ام» قدیمی‌ترین ایرلاین‌ جهان و شرکت هواپیمایی «پاسیفیک هنگ‌کنگ» به‌عنوان ایمن‌ترین ایرلاین در دنیا مطرح هستند.


«کی‌ال‌ام» از سال ۲۰۰۵ ارزان‌ترین شرکت هواپیمایی اروپا محسوب می‌شود و بیشترین پروازهای بدون بار و ارزان میان آسیا اروپا و آمریکا را انجام می‌دهد، این موضوع «کی‌ال‌ام» را به قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی جهان تبدیل کرده‌است، شما در این گزارش می توانید با بزرگترین، امن‌ترین و قدیمی‌ترین ایرلاین جهان آشنا شوید.

کی‌ال‌ام؛ قدیمی‌ترین ایرلاین جهان
«کی‌ال‌ام» شرکت حمل‌ونقل هوایی سلطنتی هلند است که در هفتم اکتبر ۱۹۱۹ تأسیس شد و نخستین خدمات پروازی برنامه‌ریزی شده خود را بین آمستردام و لندن در هفدهم ماه می ۱۹۲۰ انجام داد و تا زمان ادغام با شرکت ایر فرانس در سال ۲۰۰۴، «کی‌ال‌ام» قدیمی‌ترین ایرلاین جهان بود که به‌طور مداوم خدمات پروازی خود را ارائه می‌کرد.

دفتر مرکزی این شرکت در آمستلوین، هلند قرار دارد و توسط گروهی از بانک‌داران و سرمایه‌گذاران به رهبری «آلبرت پلسمن»، خلبان سابق هلندی، تأسیس شد که وی تا زمان مرگ هدایت این شرکت را بر عهده داشت. نخستین مسیر پروازی «کی‌ال‌ام» بین آمستردام و لندن بود. یک سال بعد مسیر پروازی به کپنهاگن، پایتخت دانمارک از طریق هامبورگ عملیاتی شده و در سال ۱۹۲۳، مسیر پروازی به بروکسل، پایتخت بلژیک معرفی شد. در اوایل سال ۱۹۲۱، کی‌ال‌ام نخستین دفتر رزرو و فروش بلیت شرکت هواپیمایی جهان را در آمستردام افتتاح کرد.

در سال ۲۰۰۴ کی‌ال‌ام به «اسکای تیم»، اتحادیه شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی پیوست. در همان سال، این شرکت توسط ایرفرانس خریداری شد و گروه «ایرفرانس-کی‌ال‌ام»، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هوایی جهان، شکل گرفت. با این‌وجود، تحت قرارداد امضا شده هر دو شرکت قادر بودند تا به‌صورت جداگانه فعالیت‌های خود را ادامه داده و هاب‌ها، مسیرهای پروازی و لوگوهای خود را نیز حفظ کرد.

«کی‌ال‌ام» که از سال ۲۰۰۵ ارزان‌ترین شرکت هواپیمایی اروپا محسوب می‌شود و بیشترین پروازهای بدون بار و ارزان میان آسیا اروپا و آمریکا را انجام می‌دهد در روز ۷ اکتبر سال ۱۹۱۹ میلادی تأسیس شد. این موضوع «کی‌ال‌ام» را به قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی جهان که هنوز تحت نام اولیه خود فعالیت می‌کند تبدیل کرده است.
 اولین پرواز این شرکت در روز ۱۷ می ‌سال ۱۹۲۰ و در مسیر لندن-آمستردام صورت گرفت.


بزرگ‌ترین ایرلاین جهان
لوفت‌هانزا شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان است، که به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد شناخته می‌شود. این شرکت همچنین با در اختیار داشتن ناوگانی از ۲۸۷ فروند هواپیمای جت مسافربری، دارای ششمین ناوگان هوایی جهان و بزرگ‌ترین ناوگان اروپا است.

شرکت لوفت‌هانزا در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را در شهر کلن آغاز کرد و هم‌اکنون روزانه از فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف، فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت و فرودگاه مونیخ، به‌عنوان قطب‌های اصلی و از فرودگاه بین‌المللی وین و فرودگاه زوریخ به‌عنوان قطب‌های فرعی، به ۲۱۵ مقصد در ۷۸ کشور جهان، پروازهای مستقیم دارد، که پرواز فرانکفورت به بوئنوس ایرس با بیش از ۱۳ ساعت پرواز، طولانی‌ترین مسیر پروازی این شرکت به‌شمار می‌آید.
شرکت هواپیمایی کاثای پاسیفیک هنگ‌کنگ
ایرلاین کاثای‌پاسیفیک هنگ‌کنگ در حال حاضر جزء امن‌ترین خطوط هوایی جهان محسوب می‌شود. «کاثای پاسیفیک» اخیرا هم جایزه بهترین کلاس تجاری جهان را در پروازهایش به‌دست آورد و امکانات رفاهی کلاس کسب‌وکار در جهان را به خود تعلق داد. این ایرلاین تنها به‌خاطر کلاس بیزنش شهرت ندارد و امنیت پروازی این ایرلاین مهمترین ویژگی این ایرلاین است. در ایرلاین کاثای پاسیفیک تاکنون حمله تروریستی انجام نشده و از سال 1960 سانحه منجر به مرگ نداشته است.

کاتای پسیفیک، شرکت هواپیمایی حامل پرچم هنک‌کنگ است که از سال ۲۰۱۱ از سوی یاتا به‌عنوان سومین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه شناخته می‌شود، همچنین از سال ۲۰۱۰ نیز بزرگترین شرکت حمل‌ونقل هوایی جهان به‌شمار می‌آید.

شرکت کاتای پسیفیک در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۱۹۴۶ توسط روی سی. فارل آمریکایی و سیدنی دی کانتزو استرالیایی راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۶۸ مقصد که در ۴۲ کشور پراکنده هستند، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷ میلیون مسافر و بالغ بر ۱٫۸ میلیون بسته پستی را منتقل کرده است.

دفتر مرکزی این شرکت در هنک‌کنگ قرار دارد و از فرودگاه بین‌المللی هنک‌کنگ به‌عنوان قطب شرکت هواپیمایی خود استفاده می کند.

بزرگترین سهام‌داران کاتای پسیفیک شرکت‌های سوایر گروپ و ایرچاینا است.

شرکت کاتای پسیفیک در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۳۸ فروند هواپیمای مسافربری و باربری است. این شرکت به‌عنوان یکی از اعضای بنیان‌گذار اتحاد وان ورلد به‌شمار می‌آید، که هم‌اکنون نیز به‌همراه بزرگترین شرکت تابعه خود، یعنی دراگون ایر عضوی از وان ورلد است.


 

sidebanner

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software