پس از اجرایی شدن برجام درب های ایران به روی سرمایه گذاران خارجی باز شد و همه کشورهای جهان شتاب زده به سوی ایران آمدند. در همین راستا نمایندگان شرکت لوفت هانزا اواخر سال 94 به وزارت راه و شهرسازی آمدند و با عباس آخوندی درباره زمینه‌های همکاری‌ دو جانبه مذاکره کردند.

پس از اجرایی شدن برجام درب های ایران به روی سرمایه گذاران خارجی باز شد و همه کشورهای جهان شتاب زده به سوی ایران آمدند. در همین راستا نمایندگان شرکت لوفت هانزا اواخر سال 94 به وزارت راه و شهرسازی آمدند و با عباس آخوندی درباره زمینه‌های همکاری‌ دو جانبه مذاکره کردند.


شرکت «لوفت‌هانزا» در سال ۱۹۲۶ تحت نام « Deutsche Luft Hansa A.G» تاسیس و سپس در سال ۱۹۳۶ با نام «لوفت هانزا» به فعالیت خود ادامه داد.

هم‌اکنون این شرکت حامل پرچم آلمان است و به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد محسوب می شود. همچنین این شرکت جزو 10 شرکت برتر جهان اروپا به شمار می رود.

شرکت لوفت‌هانزا به 215 مقصد در 87 کشور جهان پرواز مستقیم دارد که پرواز «فرانکفورت-بوئنوس ایرس» با بیش از 13 ساعت پرواز طولانی ترین مسیر پروازی این شرکت به شمار می آید. ویژگی شاخص این شرکت؛ شبکه پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، سرویس اینترنت داخل کابین هواپیما، کابین فرست کلاس، پرسنل باتجربه و متخصص است.

لوفت‌هانزا در داخل کشور آلمان پروازهای منظمی به ۱۸ مقصد دارد، البته این شرکت به عنوان شرکت مادر بسیاری از شرکت‌های هوایی اروپا همچون ایرلاین‌های سوئیس، اتریش، لوفت‌هانزا تکنیک و Germanwings شناخته می‌شود. 

جزییات تفاهم‌نامه ایران‌ایر و لوفت‌هانزا
در واپسین روزهای سال گذشته هیأتی از گروه شرکت های هواپیمایی لوفت هانزا با حضور در وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه مشترکی با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) به امضا رساندند.

بر اساس این گزارش در حاشیه مذاکرات نمایندگان لوفت‌هانزا و عباس آخوندی، یادداشت تفاهم همکاری‌های ایران‌ایر و گروه‌ شرکت‌های هواپیمایی لوفت هانزا بین فرهاد پرورش شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) و هری هومیستر گروه شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا به امضا رسید.

در این قرارداد همکاری‌های چند جانبه در پنج زمینه فنی، بازرگانی، سیستم ها و نرم افزارهای هوانورد (Aviation It system)، عملیات ناوبری هوایی و تجدید ساختار باشد.

هری هومیستر مدیر گروه شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا با بیان اینکه این نخستین سفر وی به ایران است گفت: در عین حال باید اذعان کنم که ما در حال خدمت‌رسانی به مشتریان خود در بازار ایران و همچنین مشتریان خود در آلمان هستیم.
 
مدیر گروه شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا گفت: باید اعلام کنم من صرفا مسئول لوفت‌هانزا نیستم بلکه مسئول سایر شرکت‌های وابسته به گروه شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا مانند زوریخ، ژنو و تمام هم‌پیمانان خود نیز هستم و تمام مقاصد این مجموعه به بیش از ۳۰۰ مقصد می‌رسد.
 
هری هومیستر افزود: لازم می‌دانم كه به این نكته اساسی اشاره كنم كه تمایل داریم به عنوان شریك ایران فعالیت كنیم تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو طرف بیش از پیش توسعه یابد. تخصص ما فعالیت در بازار اروپا و به ویژه بازار آلمان است. نكته دوم در خصوص تعمیر، نگهداری و بهره‌برداری است كه تمایل داریم ظرفیت‌های داخلی ایران برای توسعه خدمات را شناسایی کنیم و از آنها مطلع شویم؛ من اعتقاد دارم از جانب ما امكان این كار وجود دارد. نكته سوم و اساسی دیگر این است كه از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های محلی و تجاری در توسعه خدمات استفاده شود.
 
هری هومیستر اظهار کرد: در پایان باید اعلام کنم پویایی بازار ایران از نقاط قوت این کشور است كه باید اطلاعات لازم را در مورد آن كسب كنیم تا بدانیم به عنوان دو شریك تعامل ما به چه صورت خواهد بود و در همکاری‌های مشترک چگونه فعالیت خواهیم كرد.

این اقدام پس از خرید 138 فروند هواپیما برای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما)، دومین اقدام مهم دولت بشمار می رود که می تواند صنعت هوانوردی ایران را به صورت شتاب زده رو به جلو حرکت دهد.
 
با امضای این تفاهم‌نامه عقب افتادگی صنعت هواپیمایی کشور نظیر تعمیر و نگهداری، تکنولوژی، ناوگان حمل و نقل هوایی، سیستم و نرم افزار هوانوردی و ... که سال ها به علت تحریم های ظالمانه علیه ایران روند رشد بسیار ناچیزی داشته است تا حدی مطلوبی توسعه پیدا خواهد کرد.
 

پربازدیدترین ها

معرفی فرودگاه هیثرو بزرگترین فرودگاه لندن

بزرگترین فرودگاه لندن (Heathrow Airport ) فرودگاه لندن که در لفظ عموم اغلب آن را تنها با نام هیترو ...

معرفی بوئینگ 727

در اواخر دهه 1950 و همزمان با به کارگیری هواپیمای 707 در مسیرهای طولانی شرکت بوئینگ دریافت که ...

همه چیز درباره هلیکوپترها

هليكوپتر(بالگرد) چيست؟ هليكوپتر وسيله نقليه موتوري تازه اي است كه كار آن و خدماتي كه مي تواند انجام ...

سازه هواپیما

قسمت های اصلی هواپیما: 1 :بدنه(fuselage) 2 :بال(wing) 3 :دم (tail)( Empennage) بدنه هواپیما : بدنه ...

اصطلاحات QNH - QFE و QNE

ارتفاع سنج ابزاری برای مشخص کردن ارتفاع هواپیماها است, و به این ترتیب عمل میکند که فشار هوای ساکن ...

 

sidebanner

 

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software