مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌های کشور از نوسازی و بهسازی تجهیزات فرودگاهی با اعتباری معادل 140 میلیارد تومان در سال 94 خبر داد.

مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌های کشور از نوسازی و بهسازی تجهیزات فرودگاهی با اعتباری معادل 140 میلیارد تومان در سال 94 خبر داد.


میرسعید صفی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تین نیوز درباره اداره تسهیلات و تجهیزات فرودگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: برای نخستین بار پس از 20 سال در این هوانوردی 110 میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌ای، 30 میلیارد تومان هم اعتبار بازسازی و اخیرا نیز حدود 6 میلیارد تومان اصلاحیه اعتبار به اداره کل تسهیلات و تجهیزات تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: در حقیقت حدود 146 میلیارد در سال 94 برای سیستم‌های فرودگاهی هزینه کردیم. ما در سال 1394، برای نوسازی 10 سیستم «روشنایی باند» و «پرشن اپروچ» اقدام کردیم که اکنون 7 سیستم آن نصب شده و به بهره برداری رسیده و 5 سیستم دیگر آن را در 6 ماه دوم سال 95 راه‌اندازی می‌کنیم.

مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه نوسازی زیرساخت‌ها سیاست کاری من است، گفت: باید عمر میانگین سیستم را پایین بیاوریم و استهلاک را کم کنیم، سلامت و امنیت پروازها را بالا ببریم در این هنگام است که از همکاران و کارمندان می‌توان مسئولیت سنگین بخواهیم. مثلا در فرودگاه اصفهان موتور برقی با 54 سال قدمت داشتیم که با این امکانات، فرصت درخواست از کارمندان برای کار بهتر و بیشتر نبود.

به گفته صفی‌نیا سیستم روشنایی فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، زاهدان و خرم‌آباد را نوسازی شده است، به این معنا که این اداره بیش از 50 میلیارد تومان تجهیزات ناوبری بصری و سیستم روشنایی برای فرودگاه‌ها خریداری کرده که در این میان سیستم‌های روشنایی فرودگاه‌های اردبیل، همدان، شهرکرد و بجنورد عملیاتی شده و به بهره داری رسیده‌اند. در مجموع برای پایین آوردن عمر موتور ژنراتورها 30 دستگاه موتور ژنراتور جدید خریداری کرده که هزینه آن حدود 15 میلیارد تومان شده است.

منبع:تین نیوز

پربازدیدترین ها

معرفی فرودگاه هیثرو بزرگترین فرودگاه لندن

بزرگترین فرودگاه لندن (Heathrow Airport ) فرودگاه لندن که در لفظ عموم اغلب آن را تنها با نام هیترو ...

معرفی بوئینگ 727

در اواخر دهه 1950 و همزمان با به کارگیری هواپیمای 707 در مسیرهای طولانی شرکت بوئینگ دریافت که ...

همه چیز درباره هلیکوپترها

هليكوپتر(بالگرد) چيست؟ هليكوپتر وسيله نقليه موتوري تازه اي است كه كار آن و خدماتي كه مي تواند انجام ...

سازه هواپیما

قسمت های اصلی هواپیما: 1 :بدنه(fuselage) 2 :بال(wing) 3 :دم (tail)( Empennage) بدنه هواپیما : بدنه ...

اصطلاحات QNH - QFE و QNE

ارتفاع سنج ابزاری برای مشخص کردن ارتفاع هواپیماها است, و به این ترتیب عمل میکند که فشار هوای ساکن ...

 

sidebanner

 

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
LiveZilla Live Chat Software